Деякі психологічні рекомендації в складних ситуаціях
Так чи інакше, але кожного з нас зараз переповнюють емоції – тривога за себе та за рідних, шок, страх, розгубленість - це нормальні почуття, в ситуації тривалої невизначеності та напруги. Іноді може бути важко сконцентруватися на конкретних справах та виконанні буденних задач – важливо зрозуміти свої почуття, прислухатися до них, та не боятись їх. Це нормальна реакція нашого організму на ненормальні події в ситуації військової агресії. Розуміння та визнання своїх почуттів, а ще краще адекватне емоційне відреагування, дають змогу якнайшвидше віднайти шляхи відновлення душевної рівноваги, зберегти себе та своє здоровя з найменшими втратами для організму.
1. Намагайтесь не піддаватись паніці, і не створюйте паніку, ЗМІ переповнені тривожними фактами, іноді суперечливими і мало перевіреними даними, намагайтеся зберігати критичність мислення – так легше реагувати на події. Людині, яка знаходиться у рівновазі, легше справитись з тривогою та стресом.
2. Вашим рідним людям, друзям, сусідам теж дуже важлива і потрібна підтримка. Не позбавляйте оди -одного підтримки, не відмовляйте один-одному в увазі та доброму слові.
3. Зараз, як ніколи потрібна підтримка дітям, які теж мають свої тривоги відносно подій. Важливо вселяти впевненiсть своєю впевненiстю та любов’ю. Дуже важливий тiлесний дотик, прогладжування, обiйми та вiдповiдi на запитання, якi задаватиме дитина, щоб пiсля розмови дитина могла заспокоїтись. Разом малюйте, читайте добрі казки, займайтесь домашніми справами. Малювання, як і музика мають потужний психотерапевтичний ефект.
4. Знайдіть собі корисне заняття. Спокій і рівновага гарантовано підтримується, якщо у людини є чим зайнятися, особливо, якщо це заняття потрібне й корисне іншим людям. Запитайте себе: «Як я можу допомогти в даній ситуації військовим (допомогти зібрати кошти, передати продукти, одяг та ін..?», «Як я можу допомогти своєму ближньому?», «Як я можу допомогти собі?».
5. Будьте у доступі. Домовтеся з близькими людьми про періодичність зв’язку, і спільні дії, якщо зв’язок з якихось причин перерветься. Добре слово навіть, телефоном, це завжди підтримка, та впевненість.
6. Обов’язково старайтесь повноцінно відпочити вночі. Нічний сон дає змогу відновити сили, покращує самопочуття. А якщо відчуваєте, що потрібно відпочити вдень – дозвольте собі таку розкіш. Навіть 15-20 хв дрімоти додадуть Вам бадьорості та сили.
7. Їжте вчасно. Обов’язково снідайте та обідайте, вживайте побільше сезонних овочів та фруктів, пийте до 2 літрів води на добу. Природні антидепресанти – це банани, чорний шоколад та горіхи. А ще чай зі звіробою.
Коментарі
Дописати коментар