2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм
В Україні про аутизм лише нещодавно почали говорити на загальносуспільному рівні. Лише два десятиліття тому аутизм був таємничим і мало вивченим захворюванням, яке, зазвичай, асоціювалося з фільмом "Людина дощу" і савантизмом (синдром саванта). Цей діагноз ставили в середньому одній дитині з п'яти тисяч.
З тих пір ситуація дуже змінилася. Сьогодні, завдяки посиленому поширенню інформації про аутизм, люди набагато краще розуміють, що це таке. Згідно з інформацією Центру з контролю і профілактики захворювань США (Centers for Disease Control (CDC)), розладом аутистичного спектру страждає в середньому одна дитина з вісімдесяти восьми, в тому числі один з п'ятдесяти чотирьох хлопчиків. За даними іншої федеральної доповіді, складеної за результатами опитування батьків, число аутистів серед школярів становить один до п'ятдесяти. Дослідження, проведене за фінансової підтримки організації AUTISM SPEAKS в Південній Кореї, дало страхітливі результати - один школяр з тридцяти восьми.
Зі зростанням кількості випадків й активним поширенням інформації про захворювання, значно посилилося й дослідження аутизму. Крок за кроком, ми все краще розуміємо, що собою являє цей складний розлад. Тепер ми знаємо, що, крім аутизму, існує цілий спектр аутистичних розладів, які мають різні причини і проявляютсья по-різному. Нам відомо, що аутизм можуть викликати як генетичні порушення, так і екологічні фактори.
Квітень - це не тільки місяць поширення інформації про аутизм, а ще й гарна можливість продемонструвати очевидний прогрес, зроблений дослідниками, і важливість такого успіху для подальшої серйозної роботи вчених у цьому напрямку.
1. Кваліфіковане раннє втручання в захворювання аутистичного спектра не просто покращує поведінку, воно покращує мозкову активність.
2. Якщо діти з аутизмом не починають говорити до чотирьох років, це не означає, що вони не говоритмуть ніколи. Дослідження доводять, що велика частина цих дітей починає з часом вимовляти слова, а майже половина опановує мовлення.
4. Часто молодші брати та сестри дітей з аутизмом демонструють відставання в розвитку і симптоми, які не завжди відповідають аутизму, проте дають серйозну підставу для раннього втручання.
5. Дослідження підтверджують те, що говорять батьки про схильність дітей з аутизмом до бродяжництва і звичку зникати в найнесподіваніших випадках: це буває часто, це дуже страшно, і це не пов'язано з браком батьківського піклування та нагляду.
6. Якщо жінка приймає препарати з фолієвою кислотою до та під час вагітності, це знижує ризик народження дитини з аутизмом.
7. Один з найкращих способів розвинути соціальні навички в аутичних школярів - це навчити їхніх однокласників правильним стратегіям поведінки та взаємодії з особливими дітьми.
8. Дослідники можуть помітити ранні ознаки аутизму у дитини вже у віці шести місяців - це відкриття, яке зменшує вік початку терапевтичного втручання і тим самим покращує його результат.
9. Ранні клінічні випробування перших медикаментів для лікування причин аутизму дають нам надію.
10. Інвестори та виробники реагують на заклик розробляти і виробляти продукцію для задоволення потреб аутистів і забезпечувати їм обслуговування, якого вони потребують.
У Всесвітній День (і весь місяць) поширення інформації про аутизм (2 квітня) ми відзначаємо внесок людей з аутизмом в наше життя. Важливо і те, що ми публічно визнали аутизм лихом, яке вимагає відповідних заходів. Простіше кажучи, нам потрібен глобальний план дій щодо боротьби з аутизмом, скоординований підхід до проведення дослідницької роботи і необхідне обслуговування для аутичних людей протягом усього їхнього життя.
Ми повинні робити більше для мільйонів людей, які зараз живуть з аутизмом, щоб вони могли розкрити свій потенціал і вести повноцінне і щасливе життя. Вони та їхні сім'ї - наші друзі, родичі і сусіди - заслуговують на це.
Коментарі
Дописати коментар